Страхування є важливим та обов’язковим для кожного туриста або працівника, який хоче виїхати за кордон. Воно є гарантом безпеки як для громадянина, так і для держав, які той відвідає. Особливо це стосується людей, чия діяльність хоч якось пов’язана з ризиками, адже, окрім вартості лікування закордоном, багато лікарень може просто не прийняти пацієнта без страхового поліса.
Як отримати страховку на візу
Щоб оформити страховий поліс, важливо знайти надійну ліцензійну компанію. В цьому допоможуть відгуки на різних ресурсах, поради знайомих та рейтинги популярних фірм.
Коли компанію знайдено, то наступним та найголовнішим кроком буде взаємодія з менеджером. З ним ви пройдете декілька етапів оформлення:
встановлення умов відвідування, в залежності від яких обирається період дії страховки: день чи дні, тижні або місяці (чи цілий рік);
вибір «тарифу» – в нього входять перелік страхових випадків (буває як мінімальний, так і дуже розширений), чіткий термін перебування в іншій країні, наявність франшизи та обсяг покриття (суми відшкодування за той чи інший випадок);
утворення документації та її підпис – найчастіше підписують папери особисто, на них ставиться мокра печатка; іноді, за необхідністю, документи надаються в електронному вигляді на вказану вами почтову адресу;
сплачення послуг.
Відносно деталей процесів оформлення можна дізнатися в страховій компанії, але знати їх необов’язково. Важливо розуміти, що чим більше пунктів в переліку страхових випадків чим довший термін перебування в іншій державі, тим дорожче буде вартість (але при цьому і повне відшкодування).
Нюанси страхування, які варто враховувати
Найважливіше – це оформити все завчасно, щоб документи були готові принаймні за декілька днів до того, як потрібно перетнути кордон. Також необхідно з’ясувати вимоги країни або країн, які ви бажаєте відвідати, щодо медичного страхування.
Слід розуміти, що не всі європейські держави та члени Євросоюзу підписали Шенгенську угоду. Однакові єдині умови по страховці лише в країнах Шенгенської угоди, де один пакет документів діє на всіх територіях. Інші держави будуть мати індивідуальні умови та вимоги, і для них може бути варто робити розширений страховий поліс.
Також ключовими аспектами виступають чесність та відмова від примарної економії на страховій. Потрібно чітко вказувати мету подорожі. Досить часто траплялися випадки, коли людина їхала на спортивні змагання зі стандартним страховим полісом, отримувала робочу травму на тренуванні та самостійно сплачувала лікування. Виявлялося, що через економію спортсмен не хотів більше платити за страхування, адже для представників його професії перелік страхових травм ширший, а отже й поліс – дорожчий.
Чим детальніше ви продумаєте вашу поїздку та оціните всі ризики, тим вигідніше та надійніше буде страхування. Рекомендується в першу чергу орієнтуватись на надійність компаній, читати відгуки та дивитися переліки випадків.
Джерело: https://agent.insurs.online/